17 Ekim 2011 Pazartesi

Yaba 72

YABA
Sayı: 72
Eylül, Ekim 2011
Yaba dergisi Mihri Belli'yi "doğaya yenildi" ve "yeşil dinsel örtünün üstüne kızıl bayrak örtülüydü" diyerek uğurluyor. Nereye? Sanırız doğa onu geri aldı. Ne diyelim doğa rahmet eylesin.

Ahmet Emin Atasoy, Yaşar Kemal ile bir gün geçirmiş ve bu günü anlatmış. Samimi bir yazı olmuş. Hüseyin Akyol Aziz Nesin'den aldığı dersleri anlatmış. Ayhan Kavak "Dil-Düşünce Üzerine" başlıklı yazısına "Doğanın bir ürünüdür insan. Milyonlarca yıldan değişip dönüşerek gelen insanlaşma evriminden vardık günümüze." Bende başlığı görünce hah bu dergide iyi bir yazı olabilir diye heyecanla başlamıştım ki sonuç ortada. Sayın Kavak bence daha olmamışsın.

Tekin Sönmez Beyoğlu sahaflarını yazmış. Şiirlerin hiç birisi yaramaz öyküleri ise okumadık. Bir sürü tırı vırı şeyler de var.

TEL.

1 yorum:

  1. Dergi çıkarmış olmak için çıkarmayı bırakın da eğer elinizden geliyorsa doğru düzgün bir şeylerle ilgilienin diyesi geliyor insanın dergiyi karıştırdıkça.Aydın Doğan hegamonyasındaki derginin yeni olarak söyleyebildiği tek bir kelime dahi yok.Eskiyi de söyleyemiyor.Her insan şair yazar sanatçı olmaz olmamalı ama Aydın Doğan sanırım bunu anlayamıyor.Zorlamayla olmuyor işte,yoksa yok.

    YanıtlaSil

Bir google profiliniz yoksa "Anonim" ya da "Adı/Url" yorumlama biçimini seçerek yorum gönderebilirsiniz.