12 Ekim 2011 Çarşamba

Hece 178

HECE
Sayı: 178
Ekim 2011Hece dergisi tasarımı ve boyutu ile kendini okutmayan, okutturmayan, kitap gibi bir sayı ile karşımızda. Girişte Necati Mert'in ve Murat Kapkıner'in yazıları çok güzel. Zevkle okudum. Takip Mesafesi bölümünde Hayriye Ünal ablamız Didem Madak'tan bahsediyor. Birileri öldü mü yaşayan bazıları bir sürü şeyler yazarlar. Bu yazı bunlar içerisinde okuduğum en kaliteli yazı. Aynı bölümde kristensenn blog sayfasından bahsediliyor. Ayrıca Cihat Duman'ın "İnternet Geldi Genç Şaire Dayandı" yazısı da okunabilir. Şu sıralar genç şairler çok şanslı ki öğüt verenleri çok fazla. 

İştahla şiir arıyorum ama maalesef bütün bir şiir bulamıyorum. Israrla ve inatla her ay alıp alıp dergileri şiir arıyorum. Mesela Cafer Keklikçi'nin şiiri var. On sene önceki şiir neyse o ki artık vallahi bıktık. Hicabi abi, Ercan abi, Mehmet Solak abi, Mustafa Muharrem abi, Ömer abi... Abilerim hepinizin ellerinden öpüyorum da hiç birinizden bir şey alamadım. Bence siz bu işi bırakın. Çünkü artık ön sayfalara Ayşe Sevim gelsin, Fatma Esti gelsin, Serap Ural gelsin. Hiç değilse bir kaç dizeden mahrum olmayalım.

Dergide Cemal Şakar'ın ve Necip Tosun'un yazıları okunmalı. Özellikle Tosun'un yazısını gençlere tavsiye ederim. Ayrıca ilgilileri için Afet Ilgaz hanımefendi ile yapılmış bir söyleşi ve öyküseviciler için Yunus Develi öyküsü var okunabilir. Bir de atlamışım ki Ali K. Metin'in "devriye"sini de çok önemli buldum.

TEL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir google profiliniz yoksa "Anonim" ya da "Adı/Url" yorumlama biçimini seçerek yorum gönderebilirsiniz.